PREMIKSS

PREMIKSS

Premikss – viendabīgs maisījums no sasmalcinātiem līdz vajadzīgam lielumam mikrokomponentiem un papildvielām, kas nepieciešams kombinētās lopbarības un olbaltumvielu-vitamīnu-minerālvielu papildbarības  bagātināšanai lauksaimniecības dzīvnieku un putnu barošanai un to produktivitātes paaugstināšanai.

Mikroelementu sastāvā ir vitamīnu komplekss (A, D3, K3, C, B grupas vitamīni), mikroelementu sāļi (varš, cinks, mangāns, dzelzs, jods, selēns, kobalts), mikroelementi (sērs, magnijs) minerālvielas, fermentu preparāti, antioksidanti, krāsvielas, aromatizatori un citi preparāti, kuri tiek ievadīti kombinētās lopbarības sastāvā, saslimšanas profilaksei, ārstēšanai, augšanas stimulācijai un dzīvnieku ģenētiskās produktivitātes nodrošināšanai. Visiem tiem ir kopējs nosaukums – bioloģiski aktīvās vielas.

Ražojam plašu premiksu sortimentu putniem, cūkām, liellopiem.

Kā papildviela var tikt izmantotas kviešu klijas, kaļķu milti, saulespuķu spraukumi u.c.

Papildviela var būt arī sastāvdaļa, piemēram, kliju maisījumam, augu eļļai u.c.

Premiksu ražošanā tiek izmantotas stabilizētas (aizsargātas) vitamīnu un fermentu formas.

Pēc patērētāja vēlmes, ņemot vērā  viņam jau esošo izejvielu bāzi, atkarībā no dzīvnieku veida, premiksu sastāvs var būt sabalansēts pēc vitamīniem, makro- un mikroelementiem, aminoskābju sastāva, fermentiem u.c., pēc nepieciešamības var tikt ievadītas antibiotikas, kokcidiostati, kas ļaus paaugstināt barības raciona izmantošanas efektivitāti.